WYBÓR DREWNA

Pierwszym i jednym z najważniejszych kroków w produkcji schodów drewnianych jest wybór odpowiedniego drewna. Drewno stanowi nie tylko strukturę schodów, ale również nadaje im charakter i estetykę. Popularnymi gatunkami drewna wykorzystywanymi do produkcji schodów są dąb, jesion, buk, klon, ale także gatunki egzotyczne jak iroko czy merbau. Każdy z tych gatunków ma swoje unikalne właściwości, takie jak twardość, tekstura i barwa, które wpływają na wygląd i trwałość schodów. 

Schody drewniane Gdańsk

PROJEKTOWANIE

Po wyborze odpowiedniego drewna następuje etap projektowania schodów. Projekt obejmuje nie tylko kształt schodów, ale także ich wymiary, nachylenie, ilość stopni, a także inne szczegóły, takie jak balustrady i poręcze. Istotne jest również zaplanowanie odpowiedniej przestrzeni, w której schody zostaną zainstalowane, aby zapewnić odpowiednią stabilność i bezpieczeństwo użytkownikom. Producent schodów Gdańsk.

PRZYGOTOWANIE DREWNA

Kolejnym krokiem w produkcji schodów drewnianych jest cięcie i formowanie drewna. Drewno jest cięte i formowane zgodnie z projektem, aby stworzyć poszczególne stopnie i elementy konstrukcyjne schodów. Precyzja w tym procesie jest kluczowa, ponieważ niewłaściwe cięcie lub formowanie może wpłynąć na wygląd i trwałość schodów.

KLEJENIE I SKŁADANIE

Po przygotowaniu poszczególnych elementów przystępujemy do procesu klejenia i składania schodów. Klejenie drewna pozwala na stworzenie solidnej i stabilnej struktury. Warto pamiętać, że odpowiedni klej i technika klejenia są niezwykle istotne, ponieważ wpływają na wytrzymałość schodów.

WYKOŃCZENIE

Następnym etapem jest wykończenie schodów. W tym procesie drewno jest szlifowane, a następnie lakierowane lub olejowane. Wybór odpowiedniego wykończenia ma duże znaczenie dla estetyki i trwałości schodów.

MONTAŻ

Ostatnim etapem produkcji schodów drewnianych jest ich montaż. Montaż wymaga precyzji i dokładności, aby schody były stabilne i bezpieczne w użytkowaniu. Balustrady i poręcze są również montowane na tym etapie, zapewniając dodatkową ochronę użytkownikom.